Ponúkame vám buchty, ktoré sa dlhé roky piekli pod Muránskym hradom. Tieto buchty majú viac ako 50-ročnú tradíciu v regióne Muránskej planiny a dnes ich vieme priniesť ku vám bližšie. Začínali sme s názvom Muránske buchty, avšak pre nespokojnosť obce Muráň, že muránske buchty nepatria nikam inam, len do ich obce a tiež rozhodnutím Krajského súdu, sme názov zmenili na Legendárne buchty ZBOJSKÁ®.  

Zaručene pôvodná receptúra z Muráňa, bola po dohode s pôvodnými pekármi, presunutá na druhú stranu Muránskej planiny, do Krčmičky u Falťanov v sedle Zbojská. Kedysi ste si na týchto buchtách mohli pochutnať v bufete Koruna v obci Muráň. Dnes, podľa pôvodnej receptúry, pečie tieto legendárne buchty Terézia Falťanová so svojím veselým tímom v ich jedinej prevádzke v sedle Zbojská a tiež v pojazdnom foodtrucku, ktorí sami volajú “Buchtomobil”.

Pýtate sa, prečo sú naše buchty legendárne?

Práve preto, že mnohí ste o nich počuli rôzne príbehy, legendy, ale iba málokto ich aj ochutnal. Ale nie len preto. Stali sa legendárnymi najmä vďaka jemnému, nadýchanému, niekoľkokrát prekladanému cestu, výdatnej plnke rôzneho druhu, ale aj vďaka príjemnej chrumkavosti napovrchuBola by škoda držať takúto dobrotu len na Zbojskách a v okolí, preto sa Terka rozhodla dostať buchty aj do sveta streetfoodu a okolitých miest.

Dnes nás môžete s Buchtomobilom stretnúť na tých najväčších festivaloch a podujatiach na Slovensku. Tiež sme zaradili do ponuky aj mrazené buchty na domáce či profesionálne pečenie a preto sme mohli nadviazať spoluprácu aj s ďalšími prevádzkami po celom Slovensku, kde pečú čerstvé Legendárne buchty ZBOJSKÁ.

Od roku 2019 sme držiteľmi ochrannej známky Legendárne buchty ZBOJSKÁ ®, tiež sme držiteľom značky kvality Regionálny produkt Horehronie a taká malá zaujímavosť, od roku 2022 sme držiteľmi aj značky Muránske buchty ZBOJSKÁ ®.