Kto sme

Starodávna receptúra z Muránskej planiny, ktorá sa prostredníctvom nás dostáva do povedomia všetkým ľuďom. Poctivá ručná práca a štvorhodinový proces prípravy cesta. Ponúkame vám “Endemit medzi buchtami.”

Kde to celé začalo? Ako hovorí časť nášho názvu… v Krčmičke u Falťanovv sedle Zbojská, kde sa buchtičky naďalej pečú dennodenne, a príbeh tak pokračuje ďalej…

Pečieme pre vás od roku 2016

Legendárne buchty zo stredného Slovenska

Ponúkame vám buchty, ktoré sa dlhé roky piekli pod Muránskym hradom. Tieto buchty majú viac ako 50-ročnú tradíciu v regióne Muránskej planiny a dnes ich vieme priniesť ku vám bližšie.

Zaručene pôvodná receptúra, bola po dohode s pôvodnými pekármi, presunutá na druhú stranu Muránskej planiny, do Krčmičky u Falťanov v sedle Zbojská. Kedysi ste si na týchto buchtách mohli pochutnať v bufete Koruna v obci Muráň. Dnes, podľa pôvodnej receptúry, pečie tieto legendárne buchty Terézia Falťanová so svojím tímom v pojazdnej buchtárni, alebo, ako ju oni sami volajú “Buchtomobil”.

Pýtate sa, prečo sú naše buchty legendárne?

Stali sa legendárnymi vďaka jemnému, nadýchanému, niekoľkokrát prekladanému cestu, výdatnej plnke rôzneho druhu, ale aj vďaka príjemnej chrumkavosti. Bola by škoda držať takúto dobrotu len na Zbojskách a v okolí, preto sa Terka rozhodla dostať buchty aj do sveta streetfoodu a okolitých miest.

ENDEMIT MEDZI BUCHTAMI

Tento typ pekárenských výrobkov vo svete streetfoodu vôbec nemá obdobu. Ide o poctivý, 4-hodinový proces prípravy cesta s využitím kvalitných a lokálnych surovín ako napríklad maslo, mlieko a tvaroh z Breznianskej Mliekarne – Agravital.

Kedže naše buchty pripravujeme sami a nepoužívame na ich prípravu žiadne polotovary, mohli by sme ich zaradiť medzi slowfood. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si často zákazníci musia na túto dobrotu vystáť rady.

SPOZNAJTE NÁŠ BUCHTOMOBIL

Spoznajte náš Buchtomobil na námestí vo vašom meste a príďte ochutnať Legendárne buchtyVo svojej, na mieru prerobenej dodávke (Buchtomobile), miesime a pripravujeme cesto, nechávame ho kysnúť, niekoľkokrát ho prekladáme, výdatne plníme plnkami rôznej sladkej aj slanej chuti, a napokon čerstvo napečené buchty, ešte teplé podávame.

Sledujte náš Facebook a Instagram, kde sa dozviete, kam sa s Buchtomobilom chystáme najbližšie. Radi vás uvidíme a poklebetíme.

Poctivá ručná práca 

Legendárne buchty sú známe svojou poctivou ručnou prácou a lahodnou chuťou, o ktorú sa starajú členovia nášho špičkového tímu.

Terézia a jej kamarátky Aďa a Katren začali spoločne piecť prvé buchty v dodávke. Tradíciu zachovali a dnes cestujú a pečú po Slovensku vo svojom Buchtomobile.

Kvalitné lokálne suroviny

Chceme, aby bol Váš kulinársky zážitok čo najlepší. Aj preto na prípravu lahodných Legendárnych buchiet používame lokálne suroviny.

Naši zákazníci majú vždy na výber možnosť si buchtu posypať cukrom a dopriať si ešte sladší zážitok.

TRADIČNÉ SLADKÉ AJ SLANÉ PLNKY

Lahodné, poctivo pečené buchty, si môžete vychutnať s tradičnými sladkými aj slanými plnkami rôznej chuti. 

Sezónne buchty ochucujeme aj medvedím cesnakom alebo oštiepkom. Na objednávku vieme urobiť kombinácie podľa želania.